Стан і перспективи сучасного туризму

Постійне посилання зібрання

Переглянути

Нові надходження

Зараз показуємо 1 - 20 з 158
  • Документ
    Особливості організації віртуального туризму в Україні
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Коваль Євген Юрійович; Мозгова Дар’я Ростиславівна; Koval Yevhen Yuriiovych; Mozghova Dar’ia Rostyslavivna
    У роботі описані теоретичні засади організації віртуального туризму в Україні. Актуальність проведеного дослідження підкреслюється тим, що на сьогоднішній день на світовому туристичному ринку виникла необхідність працювати відповідно сучасним інформаційним та інноваційним процесам, одним із яких є поява віртуального туризму. Звернено увагу на туристичні агентства і компанії, які використовують віртуальні тури як інструмент маркетингу. Автором були визначені проблеми і виклики з якими стикається фізичний туризм і окреслені перспективи розвитку віртуального туризму.
  • Документ
    Перспектива впровадження онлайн-екскурсії як форми діяльності екологічної освітньо-виховної роботи в природному заповіднику «Дніпровсько-Орільський»
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Колесникова Катерина Вадимівна; Kolesnykova Kateryna Vadymivna
    З початком повномасштабного вторгнення екскурсійна діяльність у природному заповіднику «Дніпровсько-Орільський» не проводиться, в зв'язку із забороною перебування у лісах відповідно до розпорядження Дніпропетровської ОВА (від 25 березня 2022 року № 81/0/527-22) та розпорядженням керівника установи із-за неможливості забезпечити укриття для екскурсантів під час повітряної тривоги. За 2023 рік співробітниками еколого-освітнього сектору проведено ряд онлайн-екскурсій для здобувачів закладів освіти регіону. Вважаємо, що впровадження онлайн-екскурсії як форми діяльності екологічної освітньо-виховної роботи є перспективним та важливим напрямком екскурсійної діяльності в природному заповіднику «Дніпровсько-Орільський».
  • Документ
    Електронна оплата послуг як інноваційний метод розвитку сфери гостинності
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Люта Дарина Анатоліївна; Liuta Daryna Anatoliivna
    Сучасні умови ведення ресторанного бізнесу вимагають від підприємств переходити на якісно нові рівні здійснення діяльності й обслуговування клієнтів. Враховуючи складні економічні умови й зростаючу конкуренцію, традиційні методи ведення бізнесу більш не можуть гарантувати зростання обсягів прибутковості, а іноді не спроможні навіть й забезпечити збереження діяльності підприємств на вже досягнутому рівні. Такі обставини стимулюють вітчизняних представників ресторанного бізнесу аналізувати сучасні світові тенденції та запроваджувати у власну діяльність новітні методи й підходи у веденні господарської діяльності. У цьому контексті, одним з дієвих напрямків трансформації бізнес-процесів є діджиталізація, спрямована на переведення частини процесів у цифрове середовище.
  • Документ
    Вплив індустрії розваг на розвиток інноваційних технологій у сфері туризму
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Паво Михайло Карлович; Бойко Любов Григорівна; Pavo Mykhailo Karlovych; Boiko Liubov Hryhorivna
    У данній піблікації розглянуто вплив сучасної індустрії розваг на туризм, де цифрові технології визначають нові стандарти споживання та формують туристичний досвід. Інноваційні технології, такі як віртуальна реальність та штучний інтелект, сприяють плануванню та бронюванню подорожей, розширюють можливості маршрутів і впливають на маркетинг у туризмі. Публікація також звертає увагу на етичні та безпекові аспекти використання технологій у туризмі.
  • Документ
    Вплив цифрових інновацій на конкурентоспроможність туристичних підприємств
    (2023) Романюк Ірина Анатоліївна; Romaniuk Iryna Anatoliivna
    Розглянуто вплив цифрових інновацій на конкурентоспроможність туристичних підприємств в Україні. Зазначено конкретні приклади використання цифрових технологій, таких як мобільні додатки, онлайн- платформи для бронювання, соціальні мережі, віртуальна реальність та онлайн-сервіси транспорту, в контексті поліпшення туристичного досвіду та залучення нових клієнтів. Аргументовано, що інтеграція цих технологій стає ключовим елементом стратегії розвитку та успіху в українській туристичній галузі. Висвітлено як позитивні аспекти, так і виклики, що супроводжують цей технологічний розвиток.
  • Документ
    Інновації в міжнародному туризмі: значення та вплив
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Фефелов Віталій Олегович; Кізюн Алла Григорівна; Fefelov Vitalii Olehovych; Kiziun Alla Hryhorivna
    В роботі дається визначення інноваціям. Аналізується місце інновацій в міжнародному туризмі, їх значення та вплив на цю сферу. Крім цього в даній роботі розглядаються приклади інновацій в міжнародному туризмі. В кінці роботи приводяться деякий перелік проблем використання інновацій в міжнародному туризмі, а також шляхи їх вирішення.
  • Документ
    Кемпінговий туризм як новий напрям на туристичному ринку України
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Цуп Таїсія Олександрівна; Косик Вікторія Сергіївна; Tsup Taisiia Oleksandrivna; Kosyk Viktoriia Serhiivna
    кемпінг, активний туризм, внутрішній туризм, скаутинг, туристичний ринок, camping, active tourism, domestic tourism, scouting, tourism market У роботі досліджено новий напрям кемпінгу на туристичному ринку. В результаті дослідження виявлено сутність та причини популярності кемпінгового відпочинку, ідентифікуються потенційні локації в Україні. Автор розглядає економічні та екологічні вигоди, а також активні види відпочинку на туристичному ринку України. Робота підкреслює соціокультурний вплив та визначає перспективи розвитку кемпінгового туризму в Україні, та потенціал його розвитку на національному туристичному ринку.
  • Документ
    Передумови та перспективи розвитку активного туризму в Україні
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Андросов Євген Васильович; Зігунов Василь Миколайович; Androsov Yevhen Vasylovych; Zihunov Vasyl Mykolaiovych
    В тезах визначені основні особливості та сучасні тенденції в галузі активного туризму, передумови та перспективи його розвитку та внеску в розбудову регіонів України.
  • Документ
    Вплив фізичної та психологічної підготовки на результативність виступу команди в спортивних змаганях
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Андросова Валентина Іванівна; Androsova Valentyna Ivanivna
    В тезах визначено вплив фізичної та психологічної підготовки на результативність виступу команди в спортивних змаганнях, включаючи міжособистісні стосунки, взаємодіїю спортсменів під час змагань, формування спортивної мотивації, наполегливості, впевненості у досягненні мети.
  • Документ
    Позиціонування туристських дестинацій засобами пригодницького туризму
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Батаріна Яна Сергіївна; Зігунов Василь Миколайович; Batarina Yana Serhiivna; Zihunov Vasyl Mykolaiovych
    Аналізуються ключові аспекти, такі як розвиток унікальної туристичної пропозиції, брендинг, інфраструктура, місцеві спільноти, сталий розвиток, безпека та маркетинг. Акцентується увага на важливості сталого та відповідального підходу до пригодницького туризму. Проаналізовано можливості України для розвитку пригодницького туризму. Визначено, що країна має значні природні ресурси, які можна використовувати для створення різноманітних маршрутів для любителів пригод.
  • Документ
    Проблеми та перспективи розвитку рекреаційного туризму в Україні
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Босяченко Дар’я Миколаївна; Косик Вікторія Сергіївна; Bosiachenko Dar’ia Mykolaivna; Kosyk Viktoriia Serhiivna
    У роботі досліджено проблеми розвитку туризму в Україні. Особливу увагу автором питанню шляхів вирішення данної проблематикив. В роботі розглядається еволюція розвитку рекреаційного туризму в Україні . Актуальність теми дослідження визначається відсутністю достатніх інвестицій в туристичну сферу країни, наявністю екологічних проблем та дією воєнного стану.
  • Документ
    Глемпінг: поняття, види та перспективи розвитку в Україні
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Венедіктов Владислав Юрійович; Мозгова Дар’я Ростиславівна; Venediktov Vladyslav Yuriiovych; Mozghova Dar’ia Rostyslavivna
    У статті досліджується міжнародна практика та стан і розвиток концепції глемпінгу в Україні. В дослідженні підкреслюється, що для забезпечення стабільності індустрії гостинності необхідно створити необхідні умови для ефективної діяльності її закладів та організацій. Систематизація зарубіжного досвіду та погляд крізь призму вітчизняної дійсності дозволили зробити висновок, що для успішного впровадження поняття глемпінг в готельну індустрію України необхідно включити термін «глемпінг» до національних нормативних документів.
  • Документ
    Сучасні тенденції розвитку гірськолижного туризму
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Вербицький Олексій Олександрович; Зігунова Інна Сергіївна; Verbytskyi Oleksii Oleksandrovych; Zihunova Inna Serhiivna
    У статті розглядаються питання розвитку гірськолижного туризму в Україні та світі. Розкриваються історичні аспекти розвитку гірськолижного туризм, географічні регіони, особливості інфраструктури для гірськолижного туризму, етапи створення гірськолижного туру. Визначено сучасні проблеми розвитку гірськолижного туризму в Україні.
  • Документ
    Сутність військово-штурмової підготовки молоді засобами спортивного туризму
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Воєводіна Олександра Андріївна; Зігунов Василь Миколайович; Voievodina Oleksandra Andriivna; Zihunov Vasyl Mykolaiovych
    У статті висвітлюється сутність військово-штурмової підготовки молоді – майбутніх співробітників підрозділів спеціального призначення та правоохоронних органів. Надаються пропозиції щодо побудови системи військово-штурмової підготовки, визначаються її структура та рівні підготовки. Визначаються види спортивного туризму і споріднених з ним видів спорту як фундаментальної основи для здійснення військово-штурмової підготовки.
  • Документ
    Значення спортивних івентів у розвитку туристичних дестинацій
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Голубченко Олег Олександрович; Зігунова Інна Сергіївна; Holubchenko Oleh Oleksandrovych; Zihunova Inna Serhiivna
    У робіті визначено роль спортивних івентів для розвитку туристичних дестинацій. Наведено приклади успішного розвитку туризму в регіонах світу та в Україні за домогою спортивних подій. Охарактеризовані чинники, які сприяють розвитку туризму засобами спортивних івентів.
  • Документ
    Скаутинг як спосіб туристичного виховання активної молоді
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Душка Вадим Євгенович; Зігунова Інна Сергіївна; Мозгова Дар’я Ростиславівна; Dushka Vadym Yevhenovych; Zihunova Inna Serhiivna; Mozghova Dar’ia Rostyslavivna
    У статті розглядаються питання туристичного виховання активної молоді через діяльність скаутських громадських організацій. Їх діяльність органічно пов’язана з скаутським методом виховного впливу на особистість. Особливе місце приділяється питанням розвитку внутрішнього туризму, що розкриває потенціал національно-патріотичного виховання в місцевих умовах становлення особистості, як дієвої сили єдиної великої спільноти. У роботі досліджено невід'ємний зв'язок особистого зростання скаутів та розвиток організації у процесі туристичного виховання. Автор доводить перспективне значення поєднання туризму і скаутингу.
  • Документ
    Загальна особиста безпека забезпечення індивідуальних туристичних заходів
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Євдокимова Лілія Григорівна; Бабенко Вадим Григорович; Корж Євген Миколайович; Yevdokymova Liliia Hryhorivna; Babenko Vadym Hryhorovych; Korzh Yevhen Mykolaiovych
    Сучасний туризм у кожному випадку вимагає чіткого забезпечення й обов’язкового дотримання заходів не тільки індивідуальної, особистої чи колективної безпеки в цілому, а й свідомого розуміння складних процесів та наслідків їх нехтування, недотримання, порушення чи ігнорування взагалі. Попередньо з’ясовано, що у кожної людини внутрішньо вже є розвинені відчуття уникнення небезпеки, самозбереження, неабиякого потягу й прагнення до фізичного і психологічного виживання в екстремальних чи загрозливих ситуаціях.
  • Документ
    Проблеми правової діяльності фахівців супроводу на комерційних маршрутах активного туризму в Україні
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Зайченко Роман Євгенович; Зігунов Василь Миколайович; Zaichenko Roman Yevhenovych; Zihunov Vasyl Mykolaiovych
    Тези розглядають актуальні питання в сфері активного відпочинку в Україні, зокрема зазначається, що будь-який вид активного відпочинку потребує супроводу та керівництва туристичною групою на всіх етапах подорожі. Робота визначає актуальність розгляду цих питань у контексті розвитку туризму в Україні та може слугувати основою для подальших досліджень у сфері активного відпочинку та туризму.
  • Документ
    Застосування скандинавської ходьби в рекреаційній діяльності осіб з порушенням зорового аналізатору
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Кириченко Едуард Володимирович; Kyrychenko Eduard Volodymyrovych
    В даній роботі йдеться про доцільність застосування скандинавської ходьби в рекреаційній діяльності осіб з порушенням зорового аналізатору на санаторно-курортному етапі лікування. Стаття висвітлює користь цього виду активності для організму в цілому.
  • Документ
    Туристичні маршрути Волинської області
    (ФОП Цьома С. П., 2023) Мельник Ірина Леонідівна; Гагач Вікторія Вадимівна; Melnyk Iryna Leonidivna; Hahach Viktoriia Vadymivna
    У статті розкрито туристський потенціал Волинської області як туристичної дестинації пізнавального, рекреаційного, гастрономічного, активного та екологічного туризму. Визначені туристичні маршрути Волинської області, привабливі для внутрішнього та іноземного туриста.