eSSPU logo

Запрошуємо до репозитарію відкритого доступу Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка (eSSPUIR)!

eSSPUIR - Електронний інституційний репозитарій Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка

ISSN 2522-1531

eSSPUIR – електронний архів наукових та освітніх матеріалів СумДПУ імеіні А. С. Макаренка, що забезпечує накопичення, систематизацію, зберігання інтелектуальних продуктів наукового, освітнього та методичного призначення, створених університетськими спільнотами Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, та забезпечує довготривалий, постійний і надійний безкоштовний відкритий доступ до них засобами Інтернет-сервісів, поширення цих матеріалів у середовищі світового науково-освітнього товариства.

Кількість документів: 15034. Останнє оновлення: 09.10.2024.

Положення про eSSPUIR

Авторський договір приєднання

Інструкція реєстрації користувача eSSPUIR

Зразки бібліографічного оформлення видань

 

Нові надходження

Документ
Еволюційне вчення
(СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2024) Торяник Валентина Миколаївна; Torianyk Valentyna Mykolaivna
Методичні вказівки укладено з метою допомоги здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальностей 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) та 091 Біологія у виконанні завдань практичних занять з навчальної дисципліни «Еволюційне вчення». До змісту методичних вказівок входять розробки практичних занять, список рекомендованих першоджерел та інформаційних інтернет-ресурсів. Видання сприятиме засвоєнню та систематизації знань здобувачів вищої освіти щодо основних проблем еволюційного вчення, а також формуванню фахових компетентностей вчителя біології. Методичні вказівки можуть бути застосовані як під час очного, так і під час дистанційного навчання.
Документ
Методичні вказівки до лабораторних занять з «Молекулярної біології з основами біотехнології»
(СумДПУ імені А. С. Макаренка, 2024) Торяник Валентина Миколаївна; Torianyk Valentyna Mykolaivna
Методичні вказівки укладено відповідно до робочої програми навчальної дисципліни «Молекулярна біологія з основами біотехнології» з метою допомоги здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) у виконанні завдань лабораторних занять. До змісту методичних вказівок входять розробки лабораторних занять, список рекомендованої літератури та інформаційних ресурсів. Видання сприятиме засвоєнню та систематизації знань здобувачів вищої освіти про молекулярні механізми зберігання і реалізації генетичної інформації та основних методів біотехнології, а також формуванню фахових компетентностей вчителя біології. Методичні вказівки можуть бути застосовані як під час очного, так і під час дистанційного навчання.
Документ
Зміст та структура корекційної компетентності вчителя початкових класів загальноосвітнього навчального закладу
(ФОП Цьома, 2015) Гноєвська Оксана Юріївна; Hnoievska Oksana Yuriivna
Статтю присвячено вивченню змісту та опису структури корекційної компетентності вчителя початкових класів загальноосвітнього закладу в умовах інклюзивного навчання.
Документ
Особливості логопедичної роботи з подолання темпо-ритмічних порушень у дошкільників із заїканням
(ФОП Цьома, 2015) Коваленко Анна Миколаївна; Kovalenko Anna Mykolaivna; Кравченко Анатолій Іванович; Kravchenko Anatolii Ivanovych
У статті розглядаються методики логопедичної роботи з подолання заїкання у дітей дошкільного віку, що дає змогу визначити оптимальні шляхи корекційної роботи і досягнення позитивного результату.
Документ
Рівень компетентності студентів окремих вищих навчальних закладів Сумської області у сфері фізичної культури, спорту і здоров’я
(ФОП Цьома, 2015) Лазоренко Сергій Анатолійович; Lazorenko Serhii Anatoliiovych; Чхайло Микола Борисович; Chkhailo Mykola Borysovych; Коломієць Андрій Якович; Kolomiiets Andrii Yakovych
У статті представлені результати експерименту, котрі відображають особливості світогляду у сфері фізичної культури, спорту та здоров’я студентів окремих вузів Сумської області. Підсумком аналізу, отриманих даних, стала структура і регіональні особливості світоглядних уявлень студентської молоді про визначення фізичної культури, спорту і здоров’я. Враховуючи, що світогляд є компонентом способу життя людини, за допомогою нього можна формувати особливу зацікавленість підростаючого покоління заняттями фізичною культурою, спортивною діяльністю і здоровим способом життя.